• Nederlands
  • English
  • Deutsch

OKOLÍ KEMPU

Chvalšiny u Českého Kurmlova

Náš kemp se nachází u městečka Chvalšiny, které leží na úpatí Blanského lesa. Odsud je možné navštívit spoustu krásných míst – vydat se můžete prakticky do všech směrů. Nejbližší procházka vám potrvá asi 25 minut a jedná se o areál Červený Dvůr – zámek, který byl sídlem rodu Schwarzenbergů spolu s překrásnou zámeckou zahradou. Od 50. let zámek slouží jako psychiatrická léčebna. Procházka parkem a případně prohlídka interiéru zámku vám zabere asi 2 hodiny.

Český Krumlov

No, kdo by se nechtěl vydat do Českého Krumlova? Malebného, historického města vzdáleného od Chvalšin jen 10 km. Jedná se o překrásné romantické městečko protkané kouzelnými uličkami. To vše zasazené kolem řeky Vltavy, nad kterou dominuje impozantní zámek postavený na skále. Celý historický komplex, který je od roku 1992 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO, je skvělým místem pro konání svateb, výstav, koncertů či hudebních festivalů. Zkrátka Český Krumlov patří do TOP žebříčku nejnavštěvovanějších turistických míst v Česku. Doporučujeme navštívit hrad a zámek, zámecké barokní divadlo, kostel sv. Víta, zámeckou zahradu, Latrán, Plášťový most a Egon Schiele Art Centrum.

Český Krumlov

český krumlov

Hora a rozhledna Kleť

Hora a rozhledna Kleť

Dalším místem, které doporučujeme navštívit, je hora a rozhledna Kleť. Jedná se o nejvyšší horu Blanského lesa (1084 m n. m.) a nachází se zde také nejvýše položená hvězdárna v Čechách. Tento výlet vám zabere zhruba 2 až 2,5 hodiny chůze přímo z Chvalšin, ale výhled z rozhledny rozhodně stojí za to. Za dobré viditelnosti totiž dohlédnete až na alpské vrcholky, značnou část Šumavy, Novohradské hory, Českobudějovickou pánev, Prachaticko a samozřejmě i nedaleký Český Krumlov. Na Kleť vedou různé značené cesty, ale i lanovka z vesničky Krásetín. Kleť vyhledávají také cyklisté, kteří si užijí náročnější terén některých z cyklostezek.

Jezero Lipno

Pokud budete chtít za vodou, vydejte se za nejrozsáhlejší vodní plochou – k jezeru Lipno. Pouhých 22 km do vzdálené vesničky Černá v Pošumaví vás dělí od vodních radovánek u „jihočeského moře“. Rozloha Lipna je 4870 hektarů a leží na okraji NP a CHKO Šumava. Můžete zde objevovat 150 km lipenských břehů a pláží a vyrazit si na spoustu výletů pěšky či na kole. Cyklostezka kolem celého Lipna měří 108 km, ale Lipno nabízí nespočet dalších aktivit jako jsou canoeing (kánojing), jachting, windsurfing, kiting, k zapůjčení jsou i lodě a šlapadla. Všechny tyto aktivity jsou nabízeny ve zmiňované Černé v Pošumaví, ale také ve městech Frymburk, Horní Planá, Lipno nad Vltavou, Přední Výtoň. Dětem se určitě bude líbit lipenská naučná stezka korunami stromů, kam vyšplháte pěšky i na kole. Z věže se můžete kochat pohledem na alpské vrcholky, téměř celou plochu Lipna, Novohradské hory a překrásné okolí Šumavy.

Stezka korunami stromů Lipno

Jezero Lipno

Celodenní výlety

Plánujete celodenní výlet? Prozkoumejte přírodní rezervaci Borkovických blat u Soběslavi, zhruba 75 minut jízdy autem z kempu. Doporučujeme vám projít si 5,5 km po chodníčcích této naučné stezky. Seznámíte se s rozmanitou faunou a flórou této oblasti a těžbou rašeliny. Cestou zpět se určitě zastavte v Českých Budějovicích, jihočeském krajském městě, které je známé nejen svou historií, ale také výrobou skvělého a známého piva Budweiser Budvar. Dále doporučujeme navštívit historická města Tábor či Písek.

České Budějovice